ANA SAYFA > HABERLER > Mental, İstanbul Gençlik Festivali’ne damga vurdu

Mental, İstanbul Gençlik Festivali’ne damga vurdu

16.05.2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Mental’in sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Gençlik Festivali, eğitim, kültür-sanat ve spor başta olmak üzere pek çok etkinliği gençlerle buluşturdu.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Mental HR’nin sponsorluğunda düzenlenen 3. İstanbul Gençlik Festivali (İGF), Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde İstanbullu gençleri ağırladı. Festivalin açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Gençlik Festivali Danışma Kurulu Başkanı Bilal Erdoğan, Mental HR – Consultancy Kurucusu Abdulkadir Karagöz ve protokol ile binlerce genç katıldı.
 İGF, bilgi ve eğlenceyi gençlerle buluşturdu

Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan İGF kapsamında; eğlenceli konserler, teknolojik yenilikler, kültür ve sanat etkinlikleri, söyleşiler, sosyal sorumluluk projeleri, spor ve e-spor turnuvaları düzenlendi. Festivalde katılımcılar, robotik atölyelerde teknolojik deneyimler yaşarken, Türkiye’nin en büyük gezici dijital sergisini de gezdiler.

 

İstanbul Gençlik Festivali’nde Mental HR imzası  

Gençlere zengin bir içerik sunan İGF’nin sponsorlarından olan Mental, kariyer temasıyla yer aldığı festivale adeta damgasını vurdu. Mental, uzman ekibiyle birlikte kariyer ve yetenek planlaması ile istihdam konularında yaptığı canlı mülakatlar ve workshoplarla İGF’de adından söz ettirdi. Mental standına yoğun ilgi gösteren gençler, özellikle kariyer planlaması hakkında aklına takılanları öğrenme imkanı buldular.


 

MentalTalks, festivale ‘kariyer’ kattı

Mental HR festivalde MentalTalks programlarıyla uzmanlar ile öğrencileri biraraya getirdi. Düzenlenen programlarda, Anadolu Ajansı Haber Akademisi Koordinatörü Ümit Sönmez, Türkiye Varlık Fonu İK Müdürü Dr. Ersan Geyik, TRT World Genel Yayın Yönetmeni Fatih Er, Kalyon Holding İK Müdürü Mehmet Sever Kalkan, Türk Telekom İşe Alım Grup Müdürü, Mehmet Erkan Aydın ve Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, “CV yazma teknikleri”, “iyi bir kariyerin ipuçları” ve “çalışma hayatına başlama” konularında gençlerle bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

 

Son 2 senedir üst düzey şirketlerle çeşitli projeler ve çözüm ortaklığı gerçekleştiren Mental HR, yaklaşık 25 şirketin yer aldığı festivalde diğer katılımcılar tarafından da ilgiyle takip edildi.

 

 

 

 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İletişim Formu