ANA SAYFA > HABERLER > Mental HR, TEKNOFEST’te Ayakları Yerden Kesecek Kariyer Deneyimi Yaşatacak

Mental HR, TEKNOFEST’te Ayakları Yerden Kesecek Kariyer Deneyimi Yaşatacak

18.09.2018

Mental HR-Colsultancy, Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul’da yerini ayırttı. Türkiye’nin önemli şirketlerine insan kaynakları ve danışmanlık alanında çözüm ortaklığı yapan şirket, ayakları yere basmayan festivalde, ayakları yere bastırmayan kariyer deneyimi yaşatacak.

Mental HR-Colsultancy ekibi, “Milli Teknoloji Hamlesi” doğrultusunda 20-23 Eylül'de İstanbul Yeni Havalimanı'nda düzenlenecek Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul’da katılımcılarla buluşacak. 

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek festival, dünyanın en hızlıları arasında gösterilen araçların yarışacağı etkinliğe ev sahipliği yapacak. 

Festivalde Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yanı sıra Solo Türk ve Türk Yıldızlarının gösterileri, Dünya Drone Şampiyonası, Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Hack İstanbul 2018, THY Seyahat Hackatonu, havacılık gösterileri, seminerler, sergiler, rüzgar tüneli ve planetaryum, teknoloji ve eğitim atölyeleri, konserler ve aktiviteler düzenlenecek.

Türkiye’nin önemli şirketlerine insan kaynakları ve danışmanlık alanında çözüm ortaklığı yapan Meltal HR-Colsultancy’nın uzman ekibi, Türkiye’nin genç yeteneklerini keşfeden projeleriyle toplumun her kesimine hitap eden farklı aktiviteler düzenleyecek. 

Festival boyunca Mental HR’nin düzenleyeceği aktiviteler arasında katılımcıların bilgi ve yeteneklerini ölçebilecekleri teknoloji tabanlı eğitici oyunlar, iş görüşmelerinde yararlı olacak canlı mülakat etkinlikleri, katılımcıların kişisel becerilerini keşfedecekleri çeşitli atölyeler yer alıyor.

TEKNOFEST İstanbul’un açılışında gerçekleştirilecek yarışta, farklı özelliklerdeki 7 araç 2 gün boyunca yapılan çekimlerin ardından seyircilere yönelik bir şov yapacak.

Yarışmaların sponsorları arasında, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesi hedefinde önemli rol oynayan Aselsan, Baykar, BMC, İGA, İSBAK, Roketsan, TAİ, TÜBİTAK ve TÜRKSAT yer alıyor. TEKNOFEST İstanbul'da çocuklar ve gençler başta olmak üzere her yaş grubundan ziyaretçiye deneyim sunacak birbirinden renkli etkinlikler düzenleniyor.

Festivalin diğer paydaşları arasında Anadolu Ajansı, Boğaziçi Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Demirören Medya, Gebze Teknik Üniversitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı, HAVELSAN, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, Savunma Sanayii Başkanlığı, Turkuvaz Medya Grubu, TRT, Türk Havacılık Uzay Sanayi, Türk Medya ve Yıldız Teknik Üniversitesi yer alıyor. 

Katılımın ücretsiz olduğu festivalle birlikte Türkiye'nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefleniyor. 

Festivale ulaşım da İstanbul’un farklı noktalarından İETT otobüsleriyle ücretsiz sağlanıyor.


+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu