ANA SAYFA > HABERLER > TEKNOFEST yarım milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı.

TEKNOFEST yarım milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı.

25.09.2018

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, 4 günde yarım milyondan fazla kişiyi ağırladı.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 550 bin katılımcıyla dünya çapında rekor kırdı.


İstanbul Yeni Havalimanı'nda gerçekleştirilen ve bir ilk olan TEKNOFEST'te, 4 gün boyunca yaşamın her alanında teknoloji konuşulurken havacılık gösterileri ile ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatıldı. 750'den fazla takım, 2 binden fazla yarışmacının katıldığı teknoloji yarışmalarında ise gençler büyük başarı sergiledi. 

Havacılık, uzay ve teknoloji konularına ülke genelinde ilgi ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan festivale, özellikle gençler ve teknoloji tutkunları büyük ilgi gösterdi. 42 ilden 10 bin genç ve binlerce İstanbullunun katıldığı festivalin ziyaretçileri arasında kundaktaki bebekten yaşlılara kadar yüz binlerce vatandaş yer aldı.


Gençler Mental’e gelerek hem eğlendi hem kariyer planlama fırsatı yakaladı

 


Festivalde yer alan Mental standı teknoloji oyunları, kariyer geliştirici aktiviteleriyle etkinlik boyunca ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü, kariyerlerine yön verecek uygulamaları gençlerle buluşturdu. Tardis Mülakat Odası, İnfo Hunting, Teknolojik Tabu Oyunu, Bilgi Yarışması, Hobiatlon, Asansör Konuşması Eğitimi gibi aktivitelerle katılımcılar hem eğlendi hem de çok sayıda ödül kazandı. Festival boyunca ziyaretçilerin iş ve kariyer sorularını yanıtlayan Mental HR işe alım ekibi, ziyaretçilere uygun ilanları portal.mentalik.com adresinden inceleyerek kariyer planlama imkanı sundu. Kurucumuz Abdulkadir Karagöz gençlere kariyer planlaması üzerine önemli detaylara değindi.

 Kurucumuz Abdulkadir Karagöz festivale katılarak Mental HR standına uğrayan ziyaretçileri karşıladı. Kariyer planlamasının püf noktaları ve Mental hakkında bilgi veren Karagöz, gençlerin okul ve iş hayatına iyi bir zemin hazırlamaları için önerilerde bulundu.


Standa gelen öğrencilerle uzun uzadıya sohbet eden, onların kariyer hedeflerini dinleyen Karagöz, hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgilerinden dolayı teşekkürlerini ifade eden genç ziyaretçiler Mental standından son derece memnun ayrıldılar.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu