ANA SAYFA > HABERLER > 2 Bin 500 Tekniker Alınacak

2 Bin 500 Tekniker Alınacak

06.04.2018

Türk Telekom ile İŞKUR arasında 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak dev bir protokol imzalandı. Sınava ve mülakata tabi tutulacak teknikerlerin işe alımları, Türkiye’de pek çok kuruma profesyonel insan kaynakları desteği sunan Mental HR tarafından yapılacak.

 

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom ile İŞKUR arasındaki işbirliği protokolü Ankara’da düzenlenen törenle imzalandı. Protokol kapsamında Türk Telekom, 2 bin 500 teknikeri bünyesinde istihdam edecek. Türkiye’nin her bölgesinden başvuruların kabul edileceği işe alımlar Mental’in İK çözüm ortaklığında yapılacak.

 

Hem istihdama hem de ülke ekonomisine katkı sağlanacak

35 bine yakın çalışanı ile sektörde büyük bir yer edinen Türk Telekom, 5 ay içerisinde alım süreçlerinde çeşitli istihdam programları hazırlayacaklarını açıkladı. Türk Telekom CEO’su Dr.Paul Doany konuyla ilgili olarak, “Umut ediyoruz ki, bu sayede vatandaşlarımıza ve kurumlarımıza çok daha kaliteli bir hizmet deneyimi sunacağız. Türk Telekom olarak ülkemize katkı sağlamaya ve istihdam yaratarak sürdürülebilir kalkınma modelleri oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Türkiye’nin dört bir yanında mülakatlar gerçekleştirilecek

Mental HR tarafından, başvuru şartlarını taşıyan adaylar, müşterilere en üst seviyede hizmet verebilmeleri için sayısal-sözel anlama, görsel dikkat, aritmetik işlem becerisi gibi konuları kapsayan bir sınava tabi tutulacak. Sınavda başarılı olanlar, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenecek mülakatlara alınacaklar. Mülakatlarda mesleki bilgi başta olmak üzere müşteri odaklılık, problem çözme, planlama gibi objektif kriterlere göre yetkinlik bazlı bir değerlendirme yapılacak. Sınav ve mülakatlarda başarı gösteren adayların İŞKUR ile imzalanan protokol doğrultusunda işe alımları gerçekleştirilecek.

 

Türk Telekom tekniker alımı için başvuru şartları şu şekilde:

·         2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Türk Telekom tarafından belirlenen bölümlerinden mezun olmak

·         Askerlik ile ilişiğin olmaması (tamamlanmış ya da muaf)

·         30 yaşını aşmamış olmak

·         Sürücü belgesine sahip olmak ve aktif bir şekilde araç kullanabilmek

 

Başvuru için tıklayınız. 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İletişim Formu