ANA SAYFA > HABERLER > Milli Teknoloji Zirvesi Samsun’da Gerçekleşti

Milli Teknoloji Zirvesi Samsun’da Gerçekleşti

15.12.2018

Milli Teknoloji Zirvesi, Türkiye’de teknolojiye yön veren liderleri üniversiteli gençlerle buluşturdu. Samsun Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen zirvenin İK çözüm ortağı olan Mental HR, 2 gün boyunca kariyerine yön vermek isteyen öğrencilere danışmanlık desteği sağladı.


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 19 Mayıs Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen program, teknolojinin öncülerini bir araya getirdi. Etkinlikte, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ve AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ile zirvenin İK çözüm ortağı olan Mental HR-Consultancy Direktörü Uğur Karaboğa da yer aldı.


Milli teknolojinin öneminin vurgulandığı zirvede Türkiye’den SETA, Tübitak, T3 Vakfı, Samsun Teknopark, Roketsan, Türksat gibi kurum ve kuruluşların temsilcileri, teknolojinin geçmişi, mevcut durumu ve geleceği ile ilgili önemli bilgileri katılımcılarla paylaştılar. Kariyer planlama ve yetenek yönetimi alanlarındaki çalışmalarıyla öncü olan Mental HR de, zirve süresince gençlere kariyer ve istihdam fırsatlarıyla ilgili rehberlik desteği verdi. Mental ekibi, gençlerin kariyer yapmak istedikleri bölümler, eğitimler ve burs programlarıyla ilgili bilgilendirmeler yaptı.Zirvenin ilk günü, SETA Vakfı ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Aslan “Milli ve Yerli Savunma Teknolojileri”, T3 Vakfı Genel Müdürü Ömer Kökçam “Türkiye’nin Teknoloji Hareketi”, Roketsan Pazar Geliştirme ve Tanıtım Uzmanı Hakan Aktulga “Hava ve Savunma Sistemlerinin Gelişimi”, Canik Yurt Savunma Sanayi Genel Müdürü Cahit Utku Aral “Canik Arms Üretim Politikası”, Tübitak Sage Baş Uzman Alper Sueri “ Milli Savunma Milli Ar-Ge” konulu sunumlar gerçekleştirdiler.


Etkinliğin ikinci gününde ise Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak’ın “Teknopark Çalışma Yöntemleri”, Türksat Teftiş Kurulu Uzman Adnan Çelik’in “Türkiye’de Uydu ve Uzay Çalışmaları” ve Mental HR Consultancy Direktörü Uğur Karaboğa’nın “Teknoloji Şirketlerinde İnsan Kaynakları” adlı sunumları, zirveye önemli bir katkı sağladı. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce genci buluşturan Milli Teknoloji Zirvesi, kapanış oturumu ve sertifika töreniyle sona erdi. 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu