ANA SAYFA > HABERLER > Azerbaycan’ın Yeni Kariyer Portalı HRGlob.AZ, İK Zirvesi’nde Tanıtıldı

Azerbaycan’ın Yeni Kariyer Portalı HRGlob.AZ, İK Zirvesi’nde Tanıtıldı

25.11.2019

Türkiye ve kardeş ülke Azerbaycan arasındaki dostluk ve iş birliği artarak devam ediyor. Mental HR yazılım ekibindeki mühendisler tarafından geliştirilen tamamen yerli ve milli kariyer portalı HRGlob.AZ, Azerbaycan'da düzenlenen Uluslararası İK Zirvesi’nde büyük ilgi gördü.


 

Mental HR - Consultancy Azerbaycan’ın yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda tasarlanan HRGlob.AZ, Uluslararası İK Zirvesi Bakü 2019 etkinliğinde görücüye çıktı. Azerbaycanlı İK yöneticileri tarafından büyük ilgi gören portal, uluslararası otoritelerden tam not aldı.

Yapay zekâ teknolojisini İK ile buluşturan portal: HRGlob.AZ

HRGlob.AZ, şirketleri ve iş arayanları ortak bir platformda bir araya getiren Dijital Kariyer Portalıdır. Portal, işe alım süreçlerini dijital hale getirerek, değerlendirme süreçlerinde somut veriye dayalı uygulamaları hayata geçiriyor. Yapay Zekâ teknolojisi ve makine öğrenmesi modellerinin kullanıldığı sistemde iş arayan kişiler özgeçmişlerine uygun iş ilanlarına daha kısa sürede ulaşıyor. Şirketler ise hem nitelik açısından en uygun adaya daha hızlı ulaşıyor hem de dijital teknolojiyle birlikte sahip olduğu insan kaynağını daha verimli ve etkin bir şekilde kullanıyor.


Sistem sadece şirketler için değil, iş arayan adaylar için de birçok benzersiz özelliği barındırıyor. Özgeçmiş oluşturan adayların mesleki gelişimine katkı sağlayacak öneriler sunmakla birlikte Mental Akademi üzerinden hizmete sunulacak mesleki eğitim programlarına erişim kolaylığı sağlayacak, başta Azerbaycan, Türkiye, Katar ve Malezya olmak üzere dünyanın pek çok farklı noktasındaki kariyer fırsatlarından haberdar olmasını sağlayacak.


Şirketler bu dijital platform sayesinde hem insan kaynakları maliyetlerinden hem de zaman maliyetlerinden kurtulabilirler. HRGlob.az, şu anda Azerbaycan, Türkçe ve İngilizce dillerinde hizmet vermektedir.

 “HR Glob, adaylar ile şirketleri online ortamda bir araya getiriyor”

Zirve konuşmacılarından Mental HR - Consultancy Direktörü Uğur Karaboğa, “Son yıllarda Big Data ve Yapay Zeka teknolojisinin, dünyanın birçok farklı noktasında pazarlama faaliyetlerini ve stratejilerini akıl almaz bir şekilde dönüşüyor. Bu teknolojinin sadece pazarlama faaliyetlerinde değil insan kaynakları alanındaki değerlendirme süreçlerinde de bizlere çok ciddi katkılar sağladığını görüyoruz ve bunun kullanımını pekiştirecek uygulamaları hayata geçiriyoruz” dedi.

Konuşmasında HRGlob’a da değinen Karaboğa “Mental HR olarak Türk Mühendisler ve İnsan Kaynakları Uzmanları ile birlikte geliştirdiğimiz bu portal, adaylar ile şirketleri online ortamda bir araya getiriyor. Kurduğumuz dijital altyapıyla birlikte adaylar, mesleki yeterliliklerine uygun kategorileştirme yapabiliyor ve şirketlerin bu kişilerle iletişime geçmesi, işe alım süreçlerine dahil etmesi oldukça kolay bir hal alıyor. Kısacası şirketler ve adaylar arasındaki iletişim daha profesyonel ve ölçülebilir şekilde sağlanıyor.” dedi.

 

Uluslararası profesyoneller, İK Zirvesi Bakü’de buluştu

Azerbaycan'ın en büyük uluslararası insan kaynakları yönetimi etkinliklerinden biri olan İK Zirvesi, Azerbaycan İnsan Kaynakları Derneği tarafından Mental Azerbaycan’ın çözüm ortaklığıyla ve Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda düzenlendi. Programa 9 farklı ülkeden 10 konuşmacı ve 800’ün üzerinde kişi katıldı.  Özel ve kamu sektörü katılımcılarının yer aldığı zirvede, insan kaynaklarının uluslararası profesyonelleri en iyi uygulamalarını paylaştılar. Konuşmacılar, çalışanların optimizasyonu, kurumsal itibar, İK'nın değişim yönetimindeki rolü ve diğer güncel konular hakkında geniş kapsamlı sunumlar yaptılar. Zirvede, İK'ya dayalı konuşmaların yanı sıra ekip oluşturma ve personel yönetimini keskinleştiren entelektüel yarışmalar da düzenledi. Etkinlik, katılımcılara sertifika verilmesiyle son buldu.Mental, 2014’ten bu yana 35 bine yakın istihdama öncülük etti

Mental HR - Consultancy, 2014 yılından itibaren yaptığı çalışmalarla şimdiye kadar 35 bine yakın istihdama öncülük etti. Sahip olduğu markalar ve sunduğu hizmetler doğrultusunda şimdiye kadar ulusal/uluslararası birçok projeye ev sahipliği yaparak, yetenek ve istihdam programları düzenleyerek çözüm ortaklarının gelişimine katkı sağladı. Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Katar ve Malezya’daki ofisleriyle bilgi ihracatına da öncülük ediyor. 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu