ANA SAYFA > HABERLER > Boğaziçi Üniversitesi “Take-Off” Dedi

Boğaziçi Üniversitesi “Take-Off” Dedi

16.03.2019

Kariyer planlaması ile geleceğin iş ve mesleklerine yönelik konuların değerlendirildiği “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”, THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay’ın katılımıyla Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Mental HR Kıdemli Proje Yöneticisi Tolga İstanbullu’nun moderatörlüğünde düzenlediğimiz programa Boğaziçili öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Kendisi de Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, programa katılarak öğrencilere mesleki gelişim ve Take-Off süreçlerinden bahsetti.

Abdulkerim Çay, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile kendi öğrencilik yıllarına dair anılarını ve üniversitenin kendisine katkılarını paylaştı. Öğrencilik hayatı boyunca aktif olarak sosyal faaliyetlerin içinde yer aldığını belirten Çay, öğrencilere kendilerini bu yönde de geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu. Öğrencilerden gelen “Bayrak taşıyıcı marka olmak tam olarak ne ifade ediyor?” sorusunu içtenlikle yanıtlayan Çay, Türk Hava Yolları’nın gittiği her ülkede, o ülke ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştiğini, bu noktada Türk Hava Yolları’nın önemli bir rol oynadığını belirtti. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini Türk Hava Yolları ailesinde görmek istediklerini vurguladı.

Buluşmada mülakat aşamaları interaktif olarak gerçekleştirildi
Türkiye’nin geleceği olan gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak tavsiyeler verdiğimiz etkinlikte, özellikle mülakat tekniklerinin önemine değindik. Çalışma hayatına başlayacak öğrencilerin en çok üzerinde durduğu ve zorlandıklarını ifade ettikleri mülakat aşamalarını tüm incelikleriyle anlattık. Karşılıklı etkileşim ve paylaşım içerisinde geçen etkinlikte, öğrencilerin planladıkları kariyerleri ve bu yöndeki hedefleriyle ilgili sorularını cevaplandırdık.

Gençler THY Take-Off hakkında bilgilendirildi
MentalTalks sunumunun hemen ardından THY İnsan Kaynakları ekibinden gelen yetkililerce öğrencilere; Take-Off, Kabin Memurluğu ve Pilotlukla ilgili başvuru şartları, sosyal imkanlar, çalışma koşulları gibi konularda bilgiler verildi. Öğrencilerin sorularını da geri çevirmeyen THY yetkilileri, genç yeteneklerin kafalarındaki soru işaretlerini giderdi.

Sohbet ortamında geçen etkinlikte, ev sahipliğinden dolayı üniversitenin yönetimine ve öğrencilere teşekkür ederek programı sonlandırdık.

Bugüne kadar binlerce öğrenciyi bir araya getiren MentalTalks Üniversite Buluşmaları, üniversite ziyaretlerine aralıksız devam edecek.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu