ANA SAYFA > HABERLER > BYV 13. Kariyer Festivali Gençleri Buluşturdu

BYV 13. Kariyer Festivali Gençleri Buluşturdu

25.03.2019

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı tarafından organize edilen ve Mental HR - Consultancy’in İK Çözüm Ortağı olduğu 13. Kariyer Festivali, yoğun bir katılımla İstanbul Sanayi Odası Vakfı’nda gerçekleştirildi.

 Mental HR - Consultancy’in İK Çözüm Ortağı olduğu 13. Kariyer Festivali, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV) Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Aydın ve 300’den fazla gencin katılımıyla İstanbul Sanayi Odası Vakfı - Sakıp Sabancı Konferans Salonu’nda yapıldı.

 BYV Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Aydın, etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında, “Öğrencilerin başarı için kendilerine özen göstermesinin ve geliştirmesinin öneminden bahsetti. Ne kadar çok sosyal ilişki ağınız varsa, bu ağ güçlüyse o kadar performansınız artar. Biz vakıf olarak sizlerin her alanda gelişiminize katkı sunmaya çalışıyoruz.” dedi.


 “Dünya tarihinin son 250 yılı endüstri devrimlerini yaşamakla geçiyor”

Bu sene etkinliğin onur konuğu, kendisi de bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Vakfın İstişare Heyeti Üyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ise konuşmasına şöyle başladı: “Dünya tarihinin son 250 yılı endüstri devrimlerini yaşamakla geçiyor. Ve artık bu devrimler daha ardı sıra, daha yüksek dozajlı olarak hayatımıza tesir ediyor. Dünyanın en zengin, en varlıklı 26 kişisi dünya nüfusunun yaklaşık yarısı olan 3,5 milyar 500 milyon insanla aynı servete sahip. 150 yıl önce dünyanın zengin devletleri yoksul devletlerin 3 misli büyükken, bugün 80 misli büyüklüğe eriştiler.” 

 “Her ne yapacaksak daha fazla markalaşmayla yapabiliriz”

“Her ne yapacaksak bilgimizi, aklımızı, alın terimizi daha fazla ortaya koyarak, daha fazla tasarımla, daha fazla markalaşmayla yapabiliriz.” diyen Kacır, “Sanayideki katma değerimizi ne kadar artırabilirsek ekonomimizi de o kadar büyütebiliriz. Sınai katma değerde 15’inci, ekonomide 17’nci sıradayız. İçinde bulunduğumuz şirkette, kurumda üstlendiğimiz görevde yaptığımız işi, içinde yaşayageldiğimiz bu dünyayı daha anlamlı kılmak için ve ülkemizi bu sıralamalarda daha yukarılara çıkarabilmek için gayret etmeliyiz.” sözleri ile konuşmasını tamamladı. 

 Mental HR olarak BYV 13. Kariyer Festivali’ndeydik

İş ve staj imkanlarının değerlendirildiği etkinliğe, Mental HR - Consultancy olarak uzman ekibimizle katıldık. Festivalde tüm iş ve staj başvurularını portal.mentalik.com adresi üzerinden aldık. Gençlerin portal üzerinde oluşturdukları özgeçmişlerini, tercih ettikleri kurumlara iletmelerini sağladık. Standımızda gençlerle bilgi ve tecrübelerimizi paylaştık

Standımızda ayrıca kariyer, yetenek planlaması ve istihdam gibi konularda bilgilendirmeler yaptık. Gençlerle kariyerlerine ilgi ve becerilerini göz önünde bulundurarak yön vermeleri hususunda tecrübelerimizi paylaştık. Zengin bir içerik sunduğumuz etkinlikte, genç yeteneklerle birebir iletişim kurarak, akıllarına takılan soruları yanıtladık.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu