ANA SAYFA > HABERLER > MentalTalks KKTC’de Öğrencilerle Buluştu.

MentalTalks KKTC’de Öğrencilerle Buluştu.

02.05.2019

Üniversite öğrencilerine ulaşmak istedikleri hedefler hakkında yol gösteren; bilgi ve becerileri doğrultusunda kendilerini keşfetmelerini sağlayan “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”, KKTC Avrupa Lefke Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Genç yeteneklerin kariyer planlamalarına katkı sunan ve onları çalışma hayatına hazırlayan MentalTalks, Avrupa Lefke Üniversitesi’nin öğrencilerini bir araya getirdi. Mental HR Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Göktaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşen programda; TRT İnsan Kaynakları Daire Başkanı Nurullah Er ve Mental HR Yönetim Danışmanlığı Direktörü Sinan Yavuz öğrencilerin kariyer planlama, yetenek yönetimi ve mülakat teknikleri hakkında merak ettikleri soruları cevaplandırdılar.

Gençler, yeteneklerini en iyi şekilde değerlendirmenin yollarını öğrendiler
Karşılıklı iletişim halinde geçen programda, öğrenciler en çok kariyer hedeflerine ulaşırken karşılaşacakları zorlukları merak ettiklerini dile getirdiler. Ayrıca ilgi ve yeteneklerini hangi alanda kullanmaları gerektiği yönünde karar veremediklerini ifade ettiler. Bunun üzerine Nurullah Er, kendi tecrübelerinden örnekler vererek deneyimlerini paylaştı. Gençlerin sahip oldukları yetenekleri dışarıya çıkarmasının hedeflerine ulaşmada en büyük rolü oynadığını ifade eden Sinan Yavuz ise bunun da planlı ve programlı bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkabileceğini söyledi.

Oldukça yoğun bir katılıma sahne olan MentalTalks, öğrencilere ve üniversite yönetimine teşekkür etmemizle son buldu.

Bugüne kadar binlerce öğrenciyi bir araya getiren MentalTalks Üniversite Buluşmaları, üniversite ziyaretlerine aralıksız devam edecek.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu