ANA SAYFA > HABERLER > MentalTalks Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde

MentalTalks Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde

17.04.2019

Düzenlediği programlarla binlerce gencin kariyer planlamasına katkıda bulunan “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”, son olarak Bosna Hersek’te Uluslararası Saraybosna Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Mental HR - Consultancy tarafından düzenlenen “MentalTalks Üniversite Buluşmaları” bu kez Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Mental HR Kurucusu Abdulkadir Karagöz ve beraberindeki ekip, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü tarafından karşılandı. Program öncesinde Rektörlük Makamı’nda gerçekleştirilen görüşmede, üniversitenin mevcut durumu hakkında bilgi aldık. Mental HR olarak, Bosna’da önemli bir misyon üstlenen Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ne elimizden gelen desteği sağlayacağımızı, süreç içerisinde ortak proje ve programlar gerçekleştirmek istediğimizi belirttik.

Kurucumuz Abdulkadir Karagöz, bu coğrafyada geçmişte yaşanan sıkıntıların herkese bir rehber olması ve yarınların o doğrultuda hazırlanması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi: “Bosna bizim için önemli bir yere sahip. Bu buluşmaları fırsat buldukça gerçekleştirmek istiyoruz. Mental olarak Katar ve Azerbaycan’ın ardından 3. yurtdışı ofisimizi Bosna’da açmayı arzu ediyoruz.”

 Öğrenciler kariyer planlamanın inceliklerini öğrendi

Abdulkadir Karagöz’ün katılımıyla gerçekleşen buluşmada gençler; kariyer planlaması, takım çalışması, liderlik, mülakat teknikleri ve iş hayatı ile ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldu. Programda hem bilgi ve tecrübelerimizi öğrencilerle paylaştık hem de onlardan gelen soruları yanıtladık. İş hayatına yeni atılacak gençler için oldukça önemli yer tutan mülakat tekniklerine oldukça geniş yer verdik. Etkinliğin soru-cevap bölümünde ise kariyer planlamasının incelikleri ve çalışma hayatında karşılaşılabilecek zorluklarla ilgili en çok merak edilenleri cevaplandırdık.



MentalTalks kardeş şehir Saraybosna’da

Yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen sunumda, öğrencilere şunları ifade ettik: “Ülkemizin her bölgesinde yer alan üniversitelerimizde MentalTalks Buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de Doğu - Batı demeden her üniversiteden öğrencilerle buluşup, kariyerlerine destek olacak çalışmalara imza atmaya özen gösteriyoruz. Şimdi de kardeş şehrimiz Saraybosna’da sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Geleceğinizi planlamada ve kariyer hedeflerinize ulaşmada programımızın siz değerli gençlerimize fayda sağlayacağına inanıyoruz.”


Türkiye’nin en prestijli markalarında kariyer fırsatı

Türk Hava Yolları Take-Off, Turkcell GNCYTNK, Cyber Camp, Türk Telekom Start gibi birçok yeni mezuna istihdam sağlayacak iş pozisyonlarından da bahsederek, gençlere tecrübe gerektirmeyen bu programları Mental’de özgeçmiş oluşturarak ve takip ederek haberdar olabileceklerini belirttik.

Samimi bir sohbet ortamında geçen etkinlikler, üniversite yönetimlerine, ilgili topluluklara ve öğrencilere teşekkür etmemizle son buldu.  

Bugüne kadar binlerce öğrenciyi bir araya getiren MentalTalks Üniversite Buluşmaları, üniversite ziyaretlerine aralıksız devam edecek.

 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu