ANA SAYFA > HABERLER > Mülakat Atölyeleri’nin ilki ODTÜ’de gerçekleşti

Mülakat Atölyeleri’nin ilki ODTÜ’de gerçekleşti

01.03.2019


Gençleri geleceğe hazırlayan pek çok programı hayata geçiren Mental, şimdi de “Mülakat Atölyeleri”ni öğrencilerle buluşturuyor. Bu kapsamda düzenlenen ilk mülakat simülasyonu etkinliği, ODTÜ’de yüzlerce öğrencinin katılımıyla başlatıldı.

ODTÜ Kariyer Fuarı kapsamında düzenlenen etkinliklerde yer alan Mental HR - Consultancy, yeni markası “Mülakat Atölyesi”nin startını ODTÜ’lü öğrencilerle birlikte verdi. Programda Türk Telekom, Türk Hava Yolları ve Mental İK yöneticileri de yer aldı.Öğrenciler, sıra dışı bir mülakat deneyimi yaşadılar
Çalışma hayatına atılmaya hazırlanan gençlerin üzerinde durduğu en önemli konu olan mülakat aşaması, İK yöneticileri eşliğinde atölye olarak gerçekleştirildi. Oldukça sıra dışı bir deneyim yaşayan gençler, mülakat konusunda profesyonel bir deneyim yaşama imkanına sahip oldular.

Mental ekibi tarafından yapılan birebir mülakatlarda ise öğrencilere göz teması, kendini ifade edebilme ve takım çalışmaları gibi konularda tüyolar verildi. Heyecanı gözlerinden okunan öğrenciler, mülakat sırasında yaptıkları hataları tekrarlamamaları konusunda bilinçlendirildi.

Fazla başvurunun olduğu durumlarda gerçekleştirilen grup mülakatında, 6 kişilik gruplar halinde kendilerine verilen vakaları yorumlayan ODTÜ’lü öğrenciler, sanal çözümlerini zihinlerinde toparlayarak bireysel ve grup çalışması ile çeşitli önerilerini dile getirerek kendilerini ifade etme fırsatı buldular.ODTÜ’lü öğrencilerden Mental ekibine teşekkür 
Mülakat Atölyesi’ne katılarak deneyimleme imkanı bulan gençler, heyecan ve stres yönetimi açısından etkinliğin oldukça verimli geçtiğini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler. 

İlk programıyla yoğun ilgi gören Mülakat Atölyeleri, üniversite ziyaretleri kapsamında gençlerle buluşmaya devam edecek.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu