ANA SAYFA > HABERLER > TeknoKariyer Günleri, Mental HR’nin Çözüm Ortaklığında Gerçekleşti.

TeknoKariyer Günleri, Mental HR’nin Çözüm Ortaklığında Gerçekleşti.

30.04.2019

Teknopark İstanbul tarafından düzenlenen ve genç mühendislere istihdam kapılarını aralayan TeknoKariyer Kariyer Günü ve Staj Programı, Mental HR’nin çözüm ortaklığında yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye’nin teknoloji üssü olan Teknopark İstanbul, üniversite - sanayi iş birliği çerçevesinde Mühendislik Fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin akademide edindikleri teorik bilgileri, sahada pratiğe dönüştürebilecekleri bir ortam hazırlanması amacıyla TeknoKariyer programı düzenledi. Teknopark İstanbul ile Mental HR - Consultancy tarafından organize edilen etkinlik, Teknopark İstanbul Kampüsü’nde yer alan teknoloji firmalarını yakından tanıma ve devamında gençlere 3+1 Staj Programı’na katılma imkanı sundu.

“Mental İK ile başarılı bir süreç atlattık”
Açılış konuşmasını yapan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, gençlere hitap ederek şunları söyledi: “Tüketen bir toplumdan çok, üreten bir toplum olmalıyız. Bizler Teknopark yöneticileri olarak şu an Ar-Ge ve inovasyona ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu programda çok güzel bilgiler paylaşarak sizlere yararlı bir program gerçekleştireceğiz. Çözüm ortağımız Mental İK ile başarılı bir süreç geçirdik. Organizasyonumuza sponsor olan tüm firmalara teşekkür ederiz.” Programda Teknopark İstanbul Mali ve İdari İşler Direktörü Elvan Turagay da bir konuşma gerçekleştirdi.

TeknoKariyer’de özel konuk
Programın özel konuğu olan Türkiye’nin ilk uzay mühendislerinden Altınay Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, genç mühendislerle bir araya geldi. İlk yaptığı robotun süreçlerini gençlerle paylaşan Altınay, öğrencilerin gelecekte gerçekleştirmeyi planladıkları projelerde ne gibi yol izlemeleri gerektiğini anlattı. Genç mühendislerin sorularını yanıtlayan Altınay, öğrencilere kariyerleri ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

Geleceğin Savunma Sanayii Projeleri konuşuldu
Programda ilk olarak Geleceğin Savunma Sanayii Projeleri konulu panel gerçekleştirildi. Sabancı Üniversitesi Araştırma Direktörü Cemil Arıkan, AUGEMA Genel Müdürü Tarcan Kiper, YONGATEK Genel Müdürü Ali Baran, Focus Genel Müdürü Tunç Nahi ve ALPERA Genel Müdürü Deniz Özbarlı’nın yer aldığı panelde; uzun iş tecrübelerinin ardından kendi şirketlerini açan insanların yaşadığı süreç ve karşılaşılan zorluklardan bahsedildi. Savunma sanayinin ülkemiz için öneminin üzerinde duruldu ve teknoloji kadar insana da yatırım yapılması gerektiği vurgulandı.

Teknoloji nereye gidiyor?
Teknoloji Nereye Gidiyor? konulu panel ise Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cem Duran, PIWORKS Genel Müdürü Mehmet Başar Akpınar, STM Savaş Sistemleri Yöneticisi Enver Küçükerman, APPSILON Kurucu Ortağı Alpcan Erdoğan, INTERTECH Yetkilisi Yılmaz Yavuz’un katılımıyla yapıldı. Girişimciliğin önemine değinilen panelde, konuşmacılar kendi tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak sanal gerçeklik ve bunun entegre edildiği teknolojileri anlattı. Startup projelerinin yaygınlaştırılması gerektiğine de değinilen panelde, girişimcilik ve teknoloji konularında gençlerden gelen sorular cevaplandırıldı.

Çözüm ortağı Mental’e yoğun ilgi
Programın çözüm ortağı olan Mental HR, TeknoKariyer’de İK süreçlerini üstlenerek Türkiye’nin dört bir yanından gelen başvuruların değerlendirilmesinde önemli rol oynadı. Programda Mental standında bulunan yetkililer, öğrencilere kariyer süreçleriyle ilgili gerekli bilgilendirmeleri sağladılar. Her bir öğrenciyle tek tek ilgilenen Mental ekibi, gençlerin aklına takılan soruları içtenlikle yanıtladı. Gün sonunda öğrenciler, Teknopark İstanbul’a ve bu süreçte sağladıkları destekten dolayı Mental ekibine teşekkür etti.

Programın 2’nci gününde İstanbul turu yapan öğrenciler Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk’ü ziyaret ettiler. Program, gençlerin Teknopark İstanbul’da yer alan Kuluçka Merkezi’ni gezmeleriyle son buldu. 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu